İade, İptal ve Değişim

İade politika ve prosedürleriniz nelerdir?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihden itibaren 14 gün içinde ürün faturası ile birlikte MNG Kargo 229457928 kodu(ESİN EVREN FİRMA İSMİ) ile "KARŞI ÖDEMELİ" olarak "ÜCRETSİZ" gönderebilirsiniz. (Farklı kargo firmaları ile gönderilen kargolar kabul edilmemektedir.)

ÜCRETSİZ KARGO KAMPANYASI’ yla oluşturulan siparişlerin iadesi olursa ve kalan tutar; kampanya limitinin altında ise iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti 8.90 TL düşülür.

Örneğin; 

•200 TL üzeri ücretsiz kargo imkanı ile sipariş verdiniz. 

•Ücretsiz kargo imkanı ile kargo tarafınıza ulaştı. 

•Fakat  bazı ürünleri  iade etmek istediniz.

•Sizde kalacak (iade etmediğiniz ) ürün  tutarınız 200 TL  limitinin altına düştüğünde

 ÜCRETSİZ KARGO  kampanyamızdan caydığınızdan ötürü İade tutarınızdan  -8.90 TL kargo ücreti kesintisi yapılacaktır.


İade Ve Değişim Yapılmayan Ürünler Nelerdir?

Outlet kategorisinden alınan ürünlerin ve Aksesuar kategorisinden alınan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Dönemsel olarak bazı ürünlere uygulanan kampanyalar sebebiyle iade ve değişim kabul edilmemektedir. Detaylar için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmış, paketi hasar görmüş, tekrar satılabilme özelliğini yitirmiş, ürünler iade olarak kabul edilmeyecek ve kargo ücreti www.inspiration.com.tr tarafından karşılanmayacaktır. Kullanılmış ve faturasız ürünler İade ve Değişim kapsamında yer almaz.


Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

Satın aldığınız bir ürünü değiştirmek istiyorsanız müşteri hizmetlerine yazarak veya paketiniz içinden çıkan e-fatura çıktısına değiştirmek istediğiniz model(kodu ile birlikte) veya değiştirmek istediğiniz bedeni yazarak iade prosedürleri sayfasında belirtildiği şekliyle bize gönderebilirsiniz.

İade / Değişim departmanı kargonuz bize ulaştığında size ulaşacak ve detaylı bilgilendirme sağlayacaklardır.


İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle inspiration.com.tr’ ye gönderdiğiniz ürünlerin geri gönderim kargo masrafları firmamıza aittir.

ÜCRETSİZ KARGO KAMPANYASI’ yla oluşturulan siparişlerin iadesi olursa ve kalan tutar; kampanya limitinin altında ise iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti 8.90 TL düşülür.

Örneğin; 

•200 TL üzeri ücretsiz kargo imkanı ile sipariş verdiniz. 

•Ücretsiz kargo imkanı ile kargo tarafınıza ulaştı. 

•Fakat  bazı ürünleri  iade etmek istediniz.

•Sizde kalacak (iade etmediğiniz ) ürün  tutarınız 200 TL  limitinin altına düştüğünde

 ÜCRETSİZ KARGO  kampanyamızdan caydığınızdan ötürü İade tutarınızdan -8.90TL kargo ücreti kesintisi yapılacaktır.


İademi hangi adrese göndereceğim?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihden itibaren 7 gün içinde ürün faturası ile birlikte MNG Kargo 229457928 kodu(ESİN EVREN FİRMA İSMİ) ile "KARŞI ÖDEMELİ" olarak "ÜCRETSİZ" gönderebilirsiniz. (Farklı kargo firmaları ile gönderilen kargolar kabul edilmemektedir.)

Orta mahalle Ibrahimaga Caddesi Cicek Han No:3 Kat:27 BAYRAMPASA

destek@inspiration.com.tr

+90 212 567 7100


İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

İade ettiğiniz ürün bize ulaştığında ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir 7 iş günü içinde iadeniz gerçekleşir. İadeniz kredi kartınıza/banka hesabınıza ürün bedeli iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. 

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde: Tutar kredi kartınıza iade edilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.inspiration.com.tr ’nin  bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kredi kartı ile taksitli yapılan ödemelerde; Tutar kredi kartınıza iade edilir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

İadeniz onaylandıktan sonra tarafınıza iade edilecek tutar, fatura üzerindeki ürün/ürünlerin bedelidir. Kargo, kullanılan bir hizmet olduğundan, kargo bedeli iade edilememektedir.


Kapıda ödeme ile yaptığım alışverişin iadesi nasıl yapılacak?

Kapıda nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerde E-Fatura çıktısına Banka Hesap Bilgilerinizi ( HESAP SAHİBİ ADI SOYADI VE IBAN numarası ) yazma mecburiyetiniz bulunmaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerin iade işlemlerinde, IBAN NO bilgisi olmadan ücret iadesinin yapılması mümkün değildir. Gerekli bilgilerin iletilmemesi durumunda iade tutarınız sistem kayıtlarında bekletilir. Iban Numaranızı ilettiğiniz tarihte belirtilen hesaba iade işlemi gerçekleştirilir. Iban no iletme yükümlülüğü tamamen size aittir.


Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 60 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz. 60 dakikadan sonra siparişiniz depomuz tarafından fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatılacağından, iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

Daha fazla detay için site üzerinden "BİZE ULAŞIN" kısmında veya destek@inspiration.com.tr e-posta adresine mail gönderebilirsiniz.


Ayarlar

Menü